MÜŞTERİ HİZMETLERİ (0212) 320 88 90
E-POSTA destek[@]acerservismerkezi.com
Çalışma Saati 09:00 - 19:00
Arıza Tespit Formu

Acer Türkiye Servis Bölgeleri

Acer Servis : Bilgisayar denildiğinde önceleri aklımıza masaüstü bilgisayarlar gelirdi, fakat teknolojinin gelişip genişlemesi nedeni ile son zamanlarda masaüstü bilgisayarların yerini dizüstü olarak da anılan laptop ve notebook tipi bilgisayarlar aldı. Bu cihazlar taşınabilir olduğu için her bilgisayar kullanıcısı tarafından kabul görür duruma geldi. Notebook ve laptoplar bilgisayar firmaları tarafından üretilen sağlam ve kalite içerikli cihazlar olarak kullanıma sunulmaktadır. Bu cihazların uzun süre kullanılabilmesi için mutlaka her yıl düzenli olarak bakıma tabi tutulmaları gerekir. Acer teknik servisi olarak siz değerli müşterilerimiz için notebook ve laptoplar için bakım hizmeti vermekteyiz. Bakım hizmeti sonrasında garanti kapsamı uygulamasına dahil ettiğimiz tüm bilgisayarlarınızı daha sonra arıza çıkartmayacak türde bakım yapmaktayız.

Laptop ve notebook tipi bilgisayarlarda genel olarak görülen arızaların arasında anakart arızaları, işlemci arızaları, ekran arızaları, ekran kırıkları, ekran lekeleri, ölü piksel hataları, lcd invertör arızaları, lcd florasan arızaları, adaptör arızaları, şarj girişleri arızaları ve cihazların sıvı ile temas etmesi nedeni ile ortaya çıkan arızalar yer almaktadır. Bu arızaların önüne geçmek bazı zamanlarda mümkün olmayabilir. Fakat bakımı sürekli olarak düzenli yapılmış olan cihazlarda bazı arızaların görülme riski kalkmaktadır. Acer servisi olarak yukarıda saymış olduğumuz arıza çeşitlerinin tümünde siz değerli müşterilerimize destek vermekteyiz. Arıza giderme, bakım yaptırma, cihaz satın alma, yedek parça satın alma işlemleri için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz. Uygun fiyat kaliteli bakım ve tamir hizmetlerimizden faydalanmak için Acer notebook servisi hizmetlerimizden faydalanın.

Siz değerli okurlarımız için bu makalemizin içeriğinde şarj girişi arızalarının oluşma nedenlerinden ve nasıl tamir edilebileceğinin bilgilerini verelim. Bu bilgilere ulaşmak için lütfen yazımızın devamını okuyunuz. Şarj girişi ve adaptör arızaları laptop ve notebook tarzı cihazlarda oldukça sık görülmektedir. Bu arızanın oluşmasındaki neden genellikle cihazın düşürülerek cihazda hasar görülmesi nedeni iledir. Cihazın yere düşürülmesinden dolayı laptop ve notebook çeşidi bilgisayarlarda adaptör arızası gibi bir çok arıza görülebilir. kullanıcı kaynaklı olan bu arıza çeşitleri iki yılı aşkın bir süre garantisi olan yeni alınmış notebook ve laptoplarda bile garanti kapsamı uygulamasına girmemektedir. Şarj girişinde oluşan düşme kaynaklı deformasyon nedeni ile şarj yeri değişimi yapılması gereklidir. uyumlu bir şarj yeri alınarak şarj yeri değiştirilir ve uyum kontrolü yapılarak Acer servis ortamından müşterilerimize notebook ve laptoplar teslim edilir.

Acer laptop servisi bünyesinde yapılan diğer bir arıza giderme sistemi ise anakart arızalarıdır. Anakart arızalarında anakart değişimi yapılarak laptop ve notebook anakart sorunları giderilmektedir. Anakartlar yapı itibari ile hassas ve küçük olduklarından tamir edilebilmeye müsait parçalar değildir. Anakart arızalarında notebook ve laptoplar bir çok etkiyi birden cihazda gösterir. Ekranda yazıların silinmesi, sürekli olarak ekranın donması, internete bağlanamama veya cihazın tamamen hiçbir şekilde açılamaması gibi sorunlara anakart arıza sorunları olarak bakılabilir. Yeni ve uygun olan anakart ile eski arızalı anakart değiştirildiğinde sorun tamamen ortadan kalkacaktır.

İşlemci arızalarında da anakart arızalarına benzer nedenler ortaya çıkabilir. İşlemci arızalarında da işlemci parçası tamir edilerek değil tamamen değiştirilerek cihaz iyi duruma getirilebilir. Cihazın iyi bir duruma getirilebilmesi için işlemci değişimlerinde mutlaka cihaza tam uygun olan işlemci cihaz monte edilmesi gerekir. Menteşe kırıkları ve ekran kırıkları da laptop ve notebooklarda görülen arızalardır. Bu arıza çeşitlerinde de menteşe ve ekranların değişimi yapılarak tamir gerçekleştirilebilir. Tamirin çok iyi bir şekilde tarafımızca gerçekleştirilebilmesi için mutlaka tam olarak uyumlu yedek parçaların bulunması önemlidir.

Hemen Ara..